Umiejętności, doświadczenie? Nie, to raczej chęć działania jest podstawą pracy wolontariusza. W zamian - ogrom obejrzanych filmów, ale także i przyjaźnie na całe życie. Nabór na wolontariat 11. edycji OFF CAMERA dobiega końca, a wszystkim wciąż niezdecydowanym polecamy wywiad z…
Nie boi się aktorskich wyzwań, choć wiele jej decyzji może budzić wątpliwości. Była piękną Heleną Trojańską, kopistką Beethovena, wreszcie kolaborującą z brytyjskim wywiadem gwiazdą kina niemieckiego. W wchodzącym do polskich kin „W ułamku sekundy” gra kobietę, która traci…
Poprzednim razem z Berlina wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem. "Twarz" pozwolił powtórzyć jej to osiągnięcie. Małgorzata Szumowska odebrała dzisiaj Srebrnego Niedźwiedzia za swój 6. film!
Wes Anderson, Gus Van Sant, Steven Soderbergh. Jeden z najpopularniejszych festiwali filmowych, szczególnie przychylnych polskiej kinematografii. Sprawdźcie, jakie tytuły podbiły serca naszych programerów!
Może się wydawać, że miłość w nowym filmie Paula Thomasa Andersona przywdziewa idealnie skrojony i szyty na miarę kostium konwencjonalnego sentymentalizmu. W „Nici widmo” mamy w końcu do czynienia z klasyczną historią Kopciuszka i księcia na białym koniu. Jednak amerykański…
Vendetta na srebrnym ekranie? A może portrety Johna Coltrane’a, jazzmana i André Leona Talley’a, kolorowego ptaka świata mody? To tylko niektóre z nowości 11. edycji festiwalu Off Camera. Zobacz, jakie filmy czekają na Ciebie w sekcjach "Zemsta jest słodka" i "Zawód:Artysta?"!
Już wiesz, że chcesz dołączyć do off-drużyny, ale ciągle wahasz się nad wyborem odpowiedniego działu? Nasz psycho-test powinien rozwiać wszelkie wątpliwości!
18 lat po jego śmierci wciąż trudno orzec, czy bardziej znaczącą część jego biografii tworzą nakręcone przez niego filmy, czy raczej jego życie prywatne. Prawdopodobnie jedno i drugie tworzy ciekawy obraz oryginalnego autora – Rogera Vadima.
Belgijski „Strip-Tease”, gwiazda Disneya w roli kanibala z Milwaukee w filmie „Mój przyjaciel Dahmer” i "Freak show" z Alex Lawtherem. Odliczanie do tegorocznej edycji Off Camera czas zacząć!